Як підібрати інгалятор (небулайзер)
Інгаляційна терапія по праву вважається одним з найбільш простих і ефективних способів боротьби з хворобами верхніх і нижніх дихальних шляхів. Наука не стоїть на місці пропонуючи більш вдосконалені методи доставки ліків до вогнища запалення. Для нижніх дихальних шляхів оптимальний розмір частинок від 1 до 5 мкн. Мова йде про інгаляторах, адаптованих під застосування в домашніх умовах. Тому, якщо Ви вирішили придбати такий пристрій, необхідно знати його різновиди, відмінні риси, переваги і недоліки.
Парові моделі
Модернізована, економ альтернатива «каструлі і картоплі» перетворює відвари трав і ефірні масла в пар (з температурою на виході близько 60 градусів) і транспортує активні компоненти до проблемних ділянок носоглотки або трахеї. Однак унаслідок термічного впливу формуються частинки (10 мкн) втрачають силу терапевтичного ефекту. При вазі в 500-600 грам, апарат працює від мережі 220 Вт і супроводжується середнім ступенем гучності. Серед можливих рішень хорошими експлуатаційними характеристиками відрізняється модель Вега SI-01.
Група сучасних девайсів, представлена модифікаціями, які мають загальний принцип дії - перетворення препарату в «аерозольне хмара» складаються з дрібнодисперсних включень і однакову тривалість процедури, що коливається в межах 10-15 хвилин для дорослих і до 5 хвилин для дітей. На відміну від парових інгаляторів, небулайзери, формують дрібнодисперсний аерозоль, орієнтовані не тільки на верхні, але і нижні органи дихальної системи, включаючи важкодоступні бронхіоли і альвеолярні мішечки.
Яскравим представником даної категорії вважаються компресорні модифікації. Відповідальними за освіту аерозолі є компресор генерує повітря під тиском і спеціальні ізольовані відділи, де він перемішується з ліками, з подальшим утворенням холодного хмари, що складається з часток розміром від 3-6 мкм.
Головним достоїнством багатьох моделей струминного типу вважається наявність опції дозволяє регулювати розмір формуються частинок, що дає можливість доставляти лікарський препарат саме в ті ділянки дихальної системи, де це найбільш необхідно.
Пристрій, маса якого варіюється в діапазоні від 1.2 до 2 кг, приводиться в дію за допомогою електроенергії від мережі 220 Вт, при цьому відзначається інтенсивна гучність. Допускається застосування будь-яких препаратів за винятком тих, що мають у своєму складі трави або масла.
Широкий асортимент дизайнерських рішень дозволяє знайти модифікації у вигляді іграшок, наприклад: Кішечка Omron Nami Cat, Паровозик Dr.Frei Turbo Train, Мишко Microlife Neb 400 або Рибка Gamma Nemo, що дозволяє перетворити лікувальну процедуру в захоплююче заняття для дитини. До того ж, в комплектації преміум інгаляторів таких, як Машинка Dr.Frei Turbo Саг, Omron C-102 Total передбачений назальний душ (так звана для промивання носа), що є вершиною інженерної думки.
Досягається ефект виходить виразним і тривалим, а простота в експлуатації і демократична ціна роблять такі моделі Gamma Effect Max, Omron NE-C101 або Microlife NEB 200 найбільш затребуваними.
Високим терапевтичним дією можуть похвалитися ультразвукові небулайзери, оснащені п'єзоелектричним компонентом, що виробляють високочастотні вібрації размельчающие аптечне речовина до стану холодного аерозольного хмари, з розміром частинок від 2 до 5 мкн. Володіючи продуманою ергономікою і компактними габаритами, так само як і невеликою вагою (не більше 700 грам), гаджет може приводиться в дію як від мережі 220В, так і від акумуляторних батарей, при цьому під час роботи апарату відзначається слабкий шум. До недоліків можна віднести високу вартість і обмежений перелік дозволених до застосування препаратів, що робить неможливим використання гормональних або антибактеріальних засобів, так само як і ефірних масел або лікувальних трав. Хорошими відгуками користуються Little Doctor LD-250U і Dr.Frei Compact.
Топ будь-яких рейтингів впевнено очолюють інноваційні меш-інгалятори. Легкий (100 – 300 грам.), надкомпактний і високоефективний девайс виробляє холодне дрібнодисперсне хмара (1-4 мкм) за рахунок проходження препарату крізь дрібні отвори особливої мембрани, що створює ультразвукові вібрації. У ролі джерела живлення виступають акумуляторні батареї або адаптер мережі 220В, що в тандемі з інтегрованими електронно-сітчастими технологіями, перетворюють апарат зовсім безшумний міні агрегат з вираженим терапевтичним ефектом. Заплативши від 1000 до 2800 грн. в залежності від бренду Ви стаєте володарем універсального девайса, який комфортний у використанні лежачими хворими, так само як і маленькими дітьми. У даному сегменті уваги заслуговують такі моделі класу люкс, як Promedica Air Pro, Little Doctor LD-207U і Omron AIR U100.
- Как правильно измерять артериальное давлениеКак правильно измерять артериальное давление ✅ Как правильно измерять давление ✅ Правила измерения давления ✅ Как измерять давление в домашних условиях ✅ Регулярный контроль показаний артериального давленияПовна версія статті
- Як правильно проводити інгаляціюЯк правильно проводити інгаляцію ✅ Правила прийому інгаляції в домашніх умовах ✅ Якісна консультація ✅ Як зробити інгаляцію✅ Як правильно робити інгаляції ✅ Час проведення інгаляції ✅ Інгалятор для нижніх дихальних шляхівПовна версія статті