Як правильно проводити інгаляцію
Однією з ефективних, перевіреної часом терапевтичних методик, орієнтованих на боротьбу з гострими і хронічними інфекційно-вірусні захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів, вважається інгаляція. Завдяки місцевому впливу, істотно мінімізується ризик розвитку алергічних реакцій, а також токсичного впливу ліків на організм, що часто трапляється при пероральному прийомі. Щоб процедура, що виконується в домашніх умовах, принесла очікуваний результат необхідно визначитися з вибором інгаляційних препаратів і її технікою виконання.
Сьогодні, «бабусин метод» (дихальні процедури над каструлею з картоплею під ковдрою), є генетичні пережитком минулого, поступились місцем сучасним ингаляторам.
Паровий інгалятор
Діючим компонентом функціонального приладу є настої трав або розчини ефірних олій, які поміщаються всередину пристрою, а потім нагріваються до температури 100 градусів. У результаті рідина перетвориться у пару, що вдихається людиною. Просте і легке у використанні пристрій використовується в домашніх умовах при запаленні верхніх дихальних шляхів.
Небулайзери
Збірна назва об'єднує в собі 3 різновиди інгаляторів останнього покоління, здатних трансформувати ліки з рідкого стану в газоподібний, що складається з великої кількості дрібних часток, розмір яких варіюється в діапазоні 0.5 – 10 мкн. Численні медичні експерименти свідчать про те, що чим менша частка, тим глибше вона здатна проникнути. В даному випадку, створюються ідеальні умови для потрапляння ліків не тільки в трахею, але також в бронхіоли і альвеолярний мішок. Рекомендується проведення інгаляцій не більше 3-х разів на добу. Тривалість сеансу для дорослих варіюється в межах від 10 до 15 хвилин, тоді як часовий проміжок для дитини не повинна перевищувати 5 хвилин.
Подібні властивості приладів використовуються для лікування наступних захворювань: ГРВІ, бронхіт, бронхіальна астма, хронічний фарингіт, пневмонія.
Хорошими рекомендаціями у фахівців користуються ультразвукові інгалятори. Передбачені в конструкції металеві пластини з допомогою вібрації перетворюють рідину в пароподібний стан, а утворюються частинки (від 1 до 5 мкн оптимальний розмір для нижніх дихальних шляхів) потрапляють в самі важкодоступні місця. З допомогою даної моделі можна проводити інгаляцію лужними рідинами або водними розчинами ефірних масел, відварами лікувальних трав. Передбачені в комплекті різно форматні маски і насадки, дають можливість виконувати процедуру, як у сидячому, так і лежачому положенні.
Не менш функціональним рішенням стануть компресорні інгалятори. Універсальні прилади, адаптовані під використання будь-яких лікарських препаратів, рекомендованих для інгаляції. В процесі роботи пристрою формується аерозоль з розміром частинок від 2 до 7 мкн. На тлі очевидних переваг, значна гучність апарату не виглядає істотною.
Інноваційною моделлю, доведеної до досконалості, вважається меш-небулайзер, в який інтегрований низькочастотний режим, розпилення ліків. Головною складовою є мембрана, покрита дрібними отворами, через яку проходить рідина, і тим самим розщеплюється на дрібнодисперсний аерозоль. Ергономічні, з низьким коефіцієнтом гучності, функціональні пристрої, які з легкістю поміщаються в кишеню, орієнтовані на використання широкого спектру препаратів, рекомендованих для інгаляції (антибактеріальні засоби, муколітики, відвари трав, препарати, що містять гормони). Єдиним винятком є ліки на масляній основі. Враховуючи технічні характеристики виробу, його рекомендується застосовувати не тільки дорослим, але й дітям дошкільного віку.
Категорично не рекомендується використовувати в небулайзерах ефірне масло, яке може стати причиною механічної закупорки дихальних шляхів з подальшим розвитком набряку легенів.
- Як підібрати інгалятор (небулайзер)Як вибрати інгалятор ✅ Як підібрати інгалятор (небулайзер) ✅ Краща ціна ✈ Оперативна доставка ✅ Офіційна гарантія ✅ Який інгалятор вибрати ✅ Вибрати якісний інгалятор ✅ Вибрати інгалятор для дитини ✅ Вибрати якісний інгаляторПовна версія статті
- Как правильно измерять артериальное давлениеКак правильно измерять артериальное давление ✅ Как правильно измерять давление ✅ Правила измерения давления ✅ Как измерять давление в домашних условиях ✅ Регулярный контроль показаний артериального давленияПовна версія статті